Zamknięcie miesiąca księgowego z FlexiClosing

Zamknięcie miesiąca księgowego to bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie, wymagające przeprowadzenia wielu specjalistycznych procesów. Nietrudno tutaj o pomyłkę. Dlatego warto zastanowić się nad wdrożeniem narzędzia, które efektywnie wesprze okresowe zamknięcia i raportowania w firmie, usprawnia procesy z tym związane oraz minimalizuje ryzyko popełnienia kosztownych błędów. Takim narzędziem jest system FlexiClosing.   

Efektywne wsparcie

Zamknięcie okresu księgowego (zwane również zamknięciem finansowym) to jeden z najważniejszych, a zarazem najbardziej odpowiedzialnych obowiązków, który spoczywa na działach księgowych w firmach. Celem zamknięcia okresu księgowego jest uzyskanie pewności, że dane finansowe firmy są kompletne i dokładne. Cały proces polega na uzgodnieniu wszystkich kont bilansowych oraz ich analitycznym przeglądzie. To także rachunek zysków i strat firmy.

Regularne zarządzanie procesem zamknięcia wymaga odpowiedniego monitorowania i wprowadzania ulepszeń, które są w stanie zoptymalizować cały proces. Czy tak skomplikowane i wymagające dużego skupienia zadania można przyspieszyć i wręcz „zautomatyzować”? Jest to możliwe dzięki zastosowaniu narzędzia, które zostało stworzone w celu efektywnego wsparcia zamykania procesu księgowego. Takim narzędziem jest system FlexiClosing.

Flexi, czyli elastyczny

FlexiClosing to łatwe w użyciu, intuicyjne i bardzo elastyczne oprogramowanie wspierające zamknięcie okresu księgowego. Narzędzie zawsze dostosowywane jest do potrzeb Klienta i skonfigurowane w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadać na księgowe wyzwania danej firmy, nawet takiej o bardzo rozbudowanej strukturze. System pomaga zamykać księgi finansowe szybciej i dokładniej, co daje zarówno oszczędność czasu, jak i wpływa na bezpieczeństwo, ponieważ ryzyko popełnienia jakiegokolwiek błędu zostaje mocno ograniczone.

Firmy, które już wdrożyły w swoich działach księgowych system FlexiClosing, doceniają to rozwiązanie przede wszystkim za fakt, że wszystkie niezbędne informacje dotyczące wykonania poszczególnych zadań oraz czynności w ramach zamknięcia okresu księgowego są dostępne i monitorowane w jednym miejscu. FlexiClosing rejestruje też wszystkie uwagi, zidentyfikowane błędy i problemy, dzięki czemu można je rozwiązywać na bieżąco.

FlexiClosing to porządek

Oprogramowanie FlexiClosing zostało stworzone, aby ułatwić pracę wszystkim osobom zajmującym się w firmie sprawami księgowymi – od dyrektora finansowego, poprzez głównego księgowego, a kończąc na wszystkich pracownikach działu księgowości i innych działów, które odpowiadają za realizację firmowego budżetu i rozliczenia. System organizuje pracę i ułatwia aktywną komunikację, bo każdy użytkownik na bieżąco otrzymuje powiadomienia o zleconych do wykonania zadaniach, zaś przy każdej procedurze księgowej ma możliwość zamieszczania komentarzy, które mogą się okazać przydatne innemu pracownikowi.

FlexiClosing na bieżąco analizuje wszystkie statusy, opinie czy incydenty, co z jednej strony pozwala na szybkie wyłapywanie nieefektywnych działań, a z drugiej – wspiera doskonalenie procesów biznesowych. Przełożony, dzięki specjalnie stworzonym i dostosowanym do potrzeb danej firmy listom kontrolnym zamknięcia miesiąca, w każdej chwili może sprawdzić, na jakim etapie są realizowane zadania, zapobiegając ewentualnym opóźnieniom lub identyfikując ich przyczynę.

Jedno narzędzie, wiele korzyści

Ustrukturyzowanie i zautomatyzowanie procesu zamknięcia miesiąca w ramach jednego narzędzia to największa zaleta systemu FlexiClosing, ale nie jedyna. Oprogramowanie spełnia również zadanie „asystenta” księgowego, który regularnie przypomina o zadaniach i terminach, a także kontroluje przebieg danych procesów w czasie rzeczywistym. FlexiClosing zapewnia też sprawne zarządzanie dokumentacją księgową i co bardzo istotne, stanowi nieustannie aktualizowaną bazę wiedzy z zakresu obowiązujących procedur i standardów księgowych.

Wdrożenie FlexiClosing oznacza również szereg korzyści biznesowych, ponieważ zautomatyzowanie procedur i procesów związanych z zamknięciem okresu księgowego znacznie poprawia efektywność i oszczędza czas pracowników, zapewniając jednocześnie lepszą organizację poszczególnych zadań. A wszystko to ma dodatkowo wpływ na zwiększanie jakości, ponieważ nieustanne monitorowanie wszystkich działań pozwala na szybką eliminację pojawiających się błędów.