FlexiClosing: bezpieczne dane w chmurze Microsoft Azure

Jedną z wielu korzyści systemu FlexiClosing jest dostępność danych – z dowolnego miejsca! Wystarczy tylko komputer i dostęp do internetu. Ale czy dane finansowe są dostępne? Oczywiście, że tak! Bo FlexiClosing działa w rozwiązaniu chmurowym Microsoft Azure. 

Microsoft Azure to platforma światowego giganta, opracowana specjalnie po to, aby w sposób bezpieczny i łatwy dla każdego użytkownika, móc przetwarzać dane oraz „składować je” w równie bezpiecznym miejscu w sieci. Azure to obecnie największa i najbardziej stabilna platforma umożliwiająca działanie systemów informatycznych w modelu chmury.

Czy takie rozwiązanie jest faktycznie bezpieczne? W przypadku Microsoft Azure nie ma obaw! Narzędzie to posiada wiele wewnętrznych rozwiązań technicznych, które gwarantują nam bezpieczeństwo przesyłania, przetwarzania i przechowywania danych. Dzięki Microsoft Azure, korzystanie z FlexiClosing odbywa się w sposób, który nie powinien budzić żadnych zastrzeżeń specjalistów od bezpieczeństwa naszych danych.

Co prawda na wypadki losowe wpływu nie może mieć nawet najlepsze rozwiązanie cyfrowe, jednak specjaliści od IT z Microsoft wyposażyli nas w dodatkową ochronę. Dzięki rozwiązaniu znanym pod nazwą „fault domains”, które polega na odpowiednim rozlokowaniu wszystkich „maszyn” tego programu, awaria naszego biurowego sprzętu nie będzie miała wpływu na działanie naszej aplikacji.

To istotne rozwiązanie na przykład w sytuacji nagłej utraty połączenia internetowego. Wprowadzane do FlexiClosing dane i informacją są zapisywane w czasie rzeczywistym i po ponowym zalogowaniu się do systemu, powinniśmy bezpiecznie powrócić do naszej pracy z FlexiClosing.
Oprócz tego, że FlexiClosing usprawnia proces zamknięcia księgowego miesiąca i jest swego rodzaju bazą wiedzy o procedurach księgowych w naszej firmie,  to umożliwia też korzystanie z bezpiecznej i wyjątkowo sprawnej „chmury” danych. To cenne rozwiązanie zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy praca zdalna na stałe weszła już do systemu organizacji pracy w wielu przedsiębiorstwach.